Toyota Avensis Kombi 1.8 Business | SoV | 1,95% | **RESERVERAD**
54 900 kr
- Märke
- Toyota
- Modell
- Avensis
- Årsmodell
- 2009
- Miltal
- Uppgift saknas
- Regnr
- EOZ154
- Karosseri
- Kombi
- Drivmedel
- Bensin
- Växellåda
- Manuell
- Drivhjul
- 2WD
- Färg
Utrustning
- ABS-bromsar
- ACC
- ACC 2 klimatzoner
- Airbag förare
- Airbag passagerare fram
- Antisladd
- AUX-ingång
- Avstängningsbar airbag passagerare
- Bagagerumsmatta
- Barnlås
- Bluetooth (handsfree)
- Broms-assistans
- CD-Stereo
- Centrallås (fjärrstyrt)
- Delbart baksäte
- Digitalradio (DAB)
- Dimljus fram
- Dragkrok
- Elhissar (fram och bak)
- Eluppvärmda sidospeglar
- Euro NCAP 5
- Farthållare
- Fällbara baksäten
- Färddator
- ISOFIX-fästen bak
- Läslampa
- Multifunktionsratt
- Rails
- Sidoairbags
- Sidokrockgardiner
- Sminkspegel
- Start-/stoppfunktion
- Startspärr
- Svensksåld
- Tonade rutor
- USB-uttag
- Yttertemperaturmätare
Beskrivning och övrig information
***BILEN ÄR RESERVERAD***
""OBS ENDAST TIDSBOKNINGAR""
Genom att arbeta efter bokad tid kan jag också vara mer flexibel och anpassa mig efter dina behov, oavsett om du behöver en tid utanför de vanliga öppettiderna.
Boka tid på | 040-43 42 32 | kontakt @ stbbil.se
Nu finns en fin och rymlig Toyota Avensis Kombi 1.8 Valvematic Manuell med 147 hk, årsmodell 2009. Detta är en praktisk och pålitlig kombi med gott om utrymme, låg ägandekostnad och Toyotas välkända driftsäkerhet. En mycket bra bil för både familjen, pendlaren eller dig som behöver en rymlig och ekonomisk vardagsbil.
Bilen har dokumenterad servicehistorik, vilket ger ett tryggt intryck och visar att den har skötts löpande genom åren. Den manuella växellådan tillsammans med 1.8 Valvematic-motorn ger en stabil och behaglig körupplevelse.
Två uppsättningar däck medföljer, både sommar- och vinterdäck, vilket gör bilen redo för årets alla säsonger. Bilen kommer även att levereras nybesiktad i samband med köp.
Det finns en mindre skada vid höger bakdörr i form av en liten buckla, men inget större som påverkar bilens helhetsintryck eller funktion. Skadan syns på bild.
En trygg, rymlig och välskött kombi med bra historik, perfekt för dig som söker en pålitlig bil med mycket bil för pengarna.
***Vi erbjuder förmånlig finansiering via vår samarbetspartner MoneyGo med konkurrenskraftig ränta från 1,95 % och flexibla upplägg anpassade efter dig.***
**OBS: KOLLA ERAN SKRÄPPOST VID MEJLKONVERSATION DÅ DEN BRUKAR HAMNA DÄR IBLAND**
Välkommen till STB Bil AB – trygga bilaffärer sedan start.
Lundavägen 7, 232 31 Arlöv
Uppgifter från Transportstyrelsen
-
MärkeTOYOTAModellAvensisFordonsår2009I trafikUppgift saknasMiljöklass2005FärgLjusgråMotorstorlek1 798 cc
-
Topphastighet200 km/hImportfordonSvensksåldAntal säten5Totalvikt2 000 kgLängd4,86 mBredd1,81 mHöjd1,48 m
-
DrivmedelBensinMotoreffekt108 kW/147 hkKoldioxidutsläpp (NEDC)155 g/km CO2Förbrukning6,6 l/100 km
Org.nr 559536-9959
Företaget har godkänt att de endast annonserar produkter och tjänster som är i enlighet med gällande lag.