Nissan Navara Dubbelhytt 3.0 dCi V6 4x4 Bose Kåpa Extra Ljus Leasbar
169 800 kr
135 840 kr ex.moms
- Märke
- Nissan
- Årsmodell
- 2015
- Drivmedel
- Diesel
- Växellåda
- Automatisk
- Regnr
- PWT917
- Miltal
- 20 400 mil
- Drivhjul
- 4WD
- Lastutrymme, Bredd
- -
- Lastutrymme, Höjd
- -
- Lastutrymme, Djup
- -
Fordonets historik - 27 händelser finns registrerade
CARFAX-rapporten hjälper dig att spara pengar genom ett säkrare köp. Den hjälper dig att upptäcka fusk med mätarställningen, besiktningshistorik, misstänkta importer, dolda fel och mycket annat.
Utrustning
- Svensksåld
- Hemleverans
- Hela Sverige
- Leasbar för företag
- Avdragbar moms
- Automatisk växellåda
- Fyrhjulsdrift
- 4WD
- Navigation
- Backkamera
- BOSE ljudsystem
- Bluetooth telefoni och streaming
- Musikserver HDD
- Soltak
- Dragkrok
- Extraljus
- Flakkåpa
- 18” fälgar
- Flak med lastskenor
- Läderklädsel
- ISOFIX
- Klimatanläggning
- Farthållare
Beskrivning och övrig information
- VIKTIGT! Kontrollera alltid din SKRÄPPOST – våra svar kan hamna där –
- Möjlighet till 0 kr i kontantinsats –
- Upp till 6 månaders helförsäkring från 316 kr per månad –
Nu i lager: Nissan Navara Double Cab 3.0 V6 4WD LE Aut Drag Navi Bose Kåpa
En robust och välutrustad Nissan Navara Double Cab med stark V6-diesel, fyrhjulsdrift och automatisk växellåda, byggd för att klara både arbete och fritid. Kombinationen av kraftfull drivlina och praktisk pickup-konstruktion gör modellen till ett mycket kompetent val för dig som behöver dragkapacitet och framkomlighet året runt.
Körupplevelsen är stabil och trygg tack vare fyrhjulsdriften och hög markfrigång, vilket gör bilen väl anpassad för nordiska förhållanden. LE-utförandet ger en hög utrustningsnivå med fokus på komfort och funktionalitet.
Invändigt erbjuds en bekväm kupé med läderklädsel, klimatanläggning och ett avancerat infotainmentsystem med navigation, BOSE-ljudsystem och backkamera. Soltak bidrar till en luftig känsla i kupén samtidigt som Bluetooth och musikserver ger goda uppkopplingsmöjligheter.
Bilen är utrustad med dragkrok, flakkåpa vilket gör den mycket praktisk för både arbete och fritidsaktiviteter. Extraljus framtill förbättrar sikten vid mörkerkörning och gör bilen extra lämpad för landsväg och vinterförhållanden.
Bland utrustningen finns bl.a.:
4WD fyrhjulsdrift, Navigation, BOSE ljudsystem, Flakkåpa, Dragkrok, Backkamera
En mycket komplett pickup med stark motor, hög utrustningsnivå och god användbarhet för både företag och privat bruk. Bilen är leasbar för företag och har avdragbar moms.
Hos Nordbil erbjuder vi finansiering, garanti och hemleverans i hela Sverige.
På alla våra bilar som är max 15 år gamla och har en körsträcka upp till 22 000 mil kan du dessutom teckna vårt Trygghetspaket för extra säkerhet och ett bekymmersfritt ägande.
Vi tar gärna din bil i inbyte.
E-post: info@nordbil.nu
Webb: www.nordbil.nu
Adress: Fågelsångsvägen 18D, 186 42 Vallentuna
Välkommen till Nordbil!
Uppgifter från Transportstyrelsen
-
MärkeNissanModellNavaraFordonsår2014I trafik2015-01-30FärgVit
-
Motorstorlek2 993 ccMotoreffekt231 hkKoldioxidutsläpp
250 g/km CO2 Bränsleförbrukning9,5 l/100 kmTopphastighet195 km/h Antal säten5
-
Skattevikt3 010 kgLängd5,3 mBredd1,85 mHöjd1,8 m
Org.nr 559302-1388
Företaget har godkänt att de endast annonserar produkter och tjänster som är i enlighet med gällande lag.