Kia Optima Plug-in Hybrid Advance Plus 2 Dragkrok Panorama HK
164 900 kr
- Märke
- Kia
- Modell
- Optima
- Årsmodell
- 2018
- Miltal
- 12 700 mil
- Regnr
- KSE325
- Karosseri
- Kombi
- Drivmedel
- Hybrid el/bensin
- Växellåda
- Automatisk
- Drivhjul
- 2WD
- Färg
- Svart
Utrustning
- ABS-bromsar
- ACC
- ACC 2 klimatzoner
- Airbag förare
- Airbag passagerare fram
- Android Auto
- Antisladd
- Apple CarPlay
- Autobroms
- Avbländande innerbackspegel
- Avstängningsbar airbag passagerare
- Backkamera
- Backstartshjälp
- Bluetooth (handsfree)
- Broms-assistans
- Centrallås (fjärrstyrt)
- Delbart baksäte
- Elhissar (fram och bak)
- Elinfällbara sidospeglar
- Elstol förare
- Elstol passagerare
- Eluppvärmda sidospeglar
- Euro 6
- Euro NCAP 5
- Fartbegränsare
- Farthållare (adaptiv)
- Fällbara baksäten
- Färddator
- Helljusassistans
- ISOFIX-fästen bak
- Keyless
- Klädsel (helskinn)
- Körfilsassistans
- LED Strålkastare
- Läslampa
- Mattor (textil)
- Multifunktionsratt
- Panoramaglastak
- Parkeringsassistans
- Parkeringssensorer (fram)
- Rails
- Rattvärme
- Regnsensor
- Servostyrning
- Sidoairbags
- Sidokrockgardiner
- Skyltigenkänning
- Solgardiner
- Start-/stoppfunktion
- Startspärr
- Stöldlarm
- Svensksåld
- Sätesvärme (bak)
- Sätesvärme (fram)
- Touch-/Pekskärm
- USB-uttag
- Xenon (halvljus)
- Yttertemperaturmätare
Beskrivning och övrig information
Nu finns möjlighet att förvärva en mycket välutrustad Kia Optima Plug-in Hybrid i populära Advance Plus 2-utförandet. En modern och komfortabel laddhybrid som kombinerar låga driftkostnader med hög utrustningsnivå och riktigt fina köregenskaper.
Bilen erbjuder möjligheten att köra på el i vardagen samtidigt som du har flexibiliteten från bensinmotorn vid längre resor. En perfekt kombination för dig som vill köra ekonomiskt utan att kompromissa med komfort och utrymme.
Utrustad med bland annat dragkrok, panoramatak och premiumljud från Harman Kardon som tillsammans skapar en exklusiv och trivsam körupplevelse. Den rymliga kupén och höga komfortnivån gör bilen perfekt både för familjen och längre resor.
Advance Plus 2 är ett mycket attraktivt utrustningspaket och ger bilen en tydlig premiumkänsla både invändigt och utvändigt.
En mycket prisvärd och välutrustad laddhybrid för dig som söker komfort, ekonomi och modern teknik i ett.
Alla våra bilar som går ut till försäljning är noggrant genomgångna och testade i verkstad för att säkerställa kvalitet och trygghet. 2 veckor prova-på-försäkring ingår alltid oavsett bil. Registreringsavgift tillkommer på 995 kr. Har du frågor om fordonet är du varmt välkommen att kontakta oss på kontakt@goteborgsbilhandel.se
eller ringa oss på 031-551118. Vi tar gärna din nuvarande bil i inbyte och hjälper dig att skräddarsy en finansiering som passar dina behov. Varmt välkommen till Göteborgs Bilhandel.
Uppgifter från Transportstyrelsen
-
MärkeKIAFordonsår2018I trafik2018-03-08MiljöklassHYBRIDUtsläppsklassLADDHYBRIDFärgSvartMotorstorlek1 999 cc
-
Topphastighet192 km/hImportfordonSvensksåldAntal säten5Totalvikt2 270 kgLängd4,86 mBredd1,86 mHöjd1,46 m
-
Drivmedel 1BensinMotoreffekt115 kW/156 hk
-
Drivmedel 2ElMotoreffekt50 kW/68 hkRäckvidd (NEDC)62 km
Org.nr 559379-1931
Företaget har godkänt att de endast annonserar produkter och tjänster som är i enlighet med gällande lag.