Renault Koleos 2.0 dCi 4x4 Drag P-sensor
44 900 kr
- Märke
- Renault
- Modell
- Koleos
- Årsmodell
- 2008
- Miltal
- 23 800 mil
- Regnr
- KLX034
- Karosseri
- SUV
- Drivmedel
- Diesel
- Växellåda
- Manuell
- Drivhjul
- 4WD
- Färg
- Grå
Fordonets historik - 27 händelser finns registrerade
CARFAX-rapporten hjälper dig att spara pengar genom ett säkrare köp. Den hjälper dig att upptäcka fusk med mätarställningen, besiktningshistorik, misstänkta importer, dolda fel och mycket annat.
Utrustning
- 617:- / MÅN FINANS
- ABS-bromsar
- ACC
- ACC 2 klimatzoner
- Airbag förare
- Airbag passagerare fram
- Antisladd
- AUX-ingång
- Avstängningsbar airbag passagerare
- Backstartshjälp
- Broms-assistans
- CD-Stereo
- Centrallås (fjärrstyrt)
- Dimljus fram
- Dragkrok
- Elhissar (fram och bak)
- Elinfällbara sidospeglar
- Eluppvärmda sidospeglar
- Fartbegränsare
- Farthållare
- Färddator
- ISOFIX-fästen bak
- Kylt handskfack
- Ljussensor
- Läslampa
- Lättmetallfälgar
- Multifunktionsratt
- Parkeringssensorer (fram)
- Regnsensor
- Sidoairbags
- Sidokrockgardiner
- Start-/stoppfunktion
- Startspärr
- Svensksåld
- Sätesvärme (fram)
- Yttertemperaturmätare
Beskrivning och övrig information
Renault Koleos – komfortabel, rymlig och välutrustad SUV!
Upptäck Renault Koleos – en modern och bekväm SUV som kombinerar komfort, säkerhet och praktiska lösningar för både vardag och längre resor. Med sin stabila väghållning, generösa utrymmen och höga sittposition erbjuder Koleos en trygg och avslappnad körupplevelse.
Bilen är svensksåld och välutrustad för att möta både familjens och pendlarens behov. Den praktiska dragkroken gör bilen perfekt för släp, cykelhållare eller lättare transporter.
För smidig parkering och ökad säkerhet är bilen utrustad med parkeringssensorer både fram och bak. ACC klimatanläggning med 2 klimatzoner ger optimal komfort för både förare och passagerare. Dimljus, infällbara sidospeglar, elhissar fram och bak samt farthållare bidrar till en bekväm och användarvänlig körning.
Interiören erbjuder en trivsam miljö med multifunktionsratt som ger enkel åtkomst till bilens funktioner samt sätesvärmare fram för extra komfort under kalla dagar.
En pålitlig, lättkörd och rymlig SUV som passar utmärkt för familjeliv, pendling och längre resor. Ett tryggt val för dig som söker en välutrustad bil med hög komfort och goda köregenskaper.
AVAILABLE FOR EXPORT
Finansieringsförslag: 617:- / MÅN FINANS
Besiktigad t.o.m: 2026-02-28
TRYGGHETSPAKET
Väljer du vårt trygghetspaket ingår vinterhjul, registreringsavgift samt garanti från 12, 24 eller 36 månader.
Vi skräddarsyr din finans hos Santander Bank efter dina önskemål till en förmånlig ränta!
Helförsäkring via Folksam kostnadsfritt i 14 dagar ingår på alla bilar.
Vi erbjuder även helförsäkring via Paydrive i 6 månader för endast 2 495 kr.
Möjlighet till avbetalning till 0 % ränta (max 150 000 kr).
Vi tar din bil i inbyte.
För en trygg och smidig affär – kontakta oss på A2 Bil.
Varmt välkomna!
A2BIL – A2 Bil
Uppgifter från Transportstyrelsen
-
MärkeRENAULTModellKoleosFordonsår2008I trafik2008-12-22Miljöklass2005FärgGråMotorstorlek1 995 cc
-
Topphastighet179 km/hImportfordonSvensksåldAntal säten5Totalvikt2 300 kgLängd4,65 mBredd1,86 mHöjd1,69 m
-
DrivmedelDieselMotoreffekt110 kW/150 hkKoldioxidutsläpp (NEDC)197 g/km CO2Förbrukning7,4 l/100 km
Org.nr 559138-4986
Företaget har godkänt att de endast annonserar produkter och tjänster som är i enlighet med gällande lag.