Bytbil är en del av Schibsted. Schibsted ansvarar för hanteringen av din data på den här webbplatsen. Läs mer

Sigtuna bil

- Vi är med dig under hela bilaffären

Vi byter in din bil, hjälper dig med finansiering av nya samt erbjuder dig service och underhåll av din bil!

Vi finns på Voltgatan 3, Arlandastad i Sigtuna kommun,
Kontakta oss redan idag!

Måndag - Torsdag: 10:00-20:00

Fredagar: 10:00-16:00

Lördag: 10:00- 16:00

Söndag: 11:00-16:00

Övrig tid efter överenskommelse
____________________________________________________________
OM OSS

Sigtuna bil grundades 2015 i nybyggda, egenägda fastigheter i Arlandastad, Sigtuna kommun.

Under 2019/2020 levererade vi cirka 600 utvalda bilar med en omsättning på cirka 80 miljoner kronor. Vår målsättning 2021 är ännu fler nöjda kunder med ett omsättningsmål på cirka 90 miljoner kronor.

Vår affärsidé är enkel men fundamental, vi ska ändra hur marknaden ser på begagnathandeln!

HUR?

Trygghet - Samtliga av våra bilar är noggrant utvalda och genomgår ett omfattande inbytestest för att minimera risken att något oförutsett ska inträffa

Transparens - Samtliga av våra bilar saluförs alltid till fasta priser

Service - Varje medarbetare står för högsta service och assistansnivå, vi kommer alltid göra vårt yttersta för att du som kund ska få den bästa möjliga upplevelsen av ditt bilköp

Samarbetspartners - Vi är samarbetar med marknadens största aktörer inom garanti, finansiering och underhåll.

Finansiering hanteras via Nordea finans, Santander consumer bank, DNB finans & Mymoney.

Verkstad - 2019 etablerade vi vår egen verkstad där vi utför alla typer utav arbeten och eftermarknadsmonteringar.
____________________________________________________________
KONTAKTUPPGIFTER

Daniel Krogius - Rådgivare - sälj
daniel@sigtunabil.se
0859252100
0725330642

Tobias Holm - Rådgivare - Sälj
tobias@sigtunabil.se
0859252100
0761355928

Jesper Nilsson - Rådgivare - Inköp
jesper@sigtunabil.se
0859252100
0738238352

Timo Sandberg
timo@sigtunabil.se
0763447575

Lars Kempe - Kvalitetsansvarig
lars@sigtunabil.se
0859252100

Morgan Eriksson - Verkstad
verkstad@sigtunabil.se
0760056993

Peter Mårtenson - VD
peter@sigtunabil.se

Ludwig Askervall - Affärsutveckling
ludwig@sigtunabil.se
0859252100


Uppskattar du service, assistans och professionalism?

-Välj då oss på Sigtuna bil vid din nästa bilaffär!

Ludwig Askervall, Daniel Krogius, Peter Mårtensson, Jesper Nilsson, Timo Sandberg, Lars Kempe Tobias Holm, Morgan Eriksson & Katarina Lindfors hälsar er varmt välkomna!

Adress:
Voltgatan 5
195 60Arlandastad

Kontakta oss

   Skicka en kopia till mig
GDPR badge Företaget som du kontaktar blir personuppgiftsansvarig för uppgifterna i meddelandet. Läs mer här.

Fordon från Sigtuna bil

Sökresultat: 193 fordon (Visar 1 - 24)
Scrolla till toppen av sidan
Till Bytbil.com