Bytbil är en del av Schibsted. Schibsted ansvarar för hanteringen av din data på den här webbplatsen. Läs mer

Rindstål Bil AB

ÖPPETTIDER

Måndag - Fredag: 09:00-18:00
Lördag - Söndag: 11:00-15:00
Övrig tid enligt överenskommelse.

Telefonnummer: 08-562 09 210

***********************************************************************

Verksamheten grundades i oktober 2016 i delad bilhall tillsammans med en annan handlare.
Idag är vi 14 anställda, förvärvat en verkstad och har tagit över samt förädlat bilhallen i sin helhet.

Första verksamhetsåret summerades till 725 levererade bilar och en omsättning på drygt 50 miljoner kronor. Andra verksamhetsåret summerades till 880 levererade bilar och en omsättning på drygt 90 miljoner kronor. Tredje verksamhetsåret summerades till 1 360 levererande bilar och en omsättning på drygt 130 miljoner kronor. Fjärde verksamhetsåret summerades till 1 470 levererande bilar och en omsättning på drygt 150 miljoner kronor. Våra mål för 2021 är 150 miljoner kronor i omsättning och drygt 1 500 levererade bilar.

Vi lever efter våra värderingar; Tillgängliga, Proaktiva och Professionella.
Detta skall borga för det mottagande som du förtjänar i samband med den stora affär som ett bilköp handlar om. Oavsett vilken prisklass bilköpet sker i. Vi ser till att din nästa bilaffär också blir din bästa bilaffär.

Närheten till Arlanda Flygplats och goda tågförbindelser via Uppsala och Stockholm gör det enkelt för dig som vill köpa en bil och kommer utifrån. Vi hjälper dig gärna med hämtning eller vidare instruktioner.

Du når oss under våra öppettider på telefonnummer 08-562 09 210. Välkomna att besöka vår hemsida för ytterligare information eller kom in till oss. Ring gärna för att säkerställa att bilen du är intresserad av fortfarande finns kvar!

************************************************************************

KONTAKTUPPGIFTER

Alfred Masgård
Säljare
Telefon: 08-562 09 219
E-post: alfred@rindstalbil.se

Oliver Cautellier
Säljare
Telefon: 08-562 09 220
E-post: oliver@rindstalbil.se

Johan Larsson
Säljare
Telefon: 08-562 09 218
E-post: johan@rindstalbil.se

Marcus Lidman
Säljare
Telefon: 08-562 09 216
E-post: marcus@rindstalbil.se

Simon Stenkvist
Säljare
Telefon: 08-562 09 214
E-post: simon@rindstalbil.se

Kristoffer Wallström
Försäljningschef
Telefon: 08-562 09 213
E-post: kristoffer@rindstalbil.se

Filip Gustafsson
Inköp
Telefon: 08-562 09 217
E-post: filip@rindstalbil.se

Jimmy Agelii
Inköp
Telefon: 08-562 09 212
E-post: jimmy@rindstalbil.se

Niklas Rindstål
VD

Följ oss gärna på Facebook och Instagram:
Rindstål Bil AB
http://www.facebook.com/rindstalbil
@rindstalbil

Adress:
Maskingatan 7
195 60Arlandastad

Kontakta oss

   Skicka en kopia till mig
GDPR badge Företaget som du kontaktar blir personuppgiftsansvarig för uppgifterna i meddelandet. Läs mer här.

Fordon från Rindstål Bil AB

Sökresultat: 131 fordon (Visar 1 - 24)
Scrolla till toppen av sidan
Till Bytbil.com