Kia Ceed SW Plug-in Hybrid DCT Advance Backkamera Navi
249 900 kr
199 920 kr ex.moms
- Märke
- Kia
- Modell
- Ceed
- Årsmodell
- 2024
- Miltal
- 7 478 mil
- Regnr
- MYJ38T
- Karosseri
- Kombi
- Drivmedel
- Hybrid el/bensin
- Växellåda
- Automatisk
- Drivhjul
- 2WD
- Färg
- Svart Metallic
Utrustning
- 12V-UTTAG
- ABS-bromsar
- ACC
- ACC 2 klimatzoner
- Airbag förare
- Airbag passagerare fram
- Android Auto
- Antisladd
- Apple CarPlay
- Autobroms
- Avbländande innerbackspegel
- Avstängningsbar airbag passagerare
- Backkamera
- Backstartshjälp
- Barnlås
- Bluetooth (handsfree)
- Broms-assistans
- Centrallås (fjärrstyrt)
- Delbart baksäte
- Digitalradio (DAB)
- Dimljus fram
- Elhissar (fram och bak)
- Elinfällbara sidospeglar
- Eluppvärmda sidospeglar
- Fartbegränsare
- Farthållare
- Fotgängardetektion
- Fällbara baksäten
- Färddator
- GPS
- Helljusassistans
- ISOFIX-fästen bak
- Keyless
- Körfilsassistans
- LED Strålkastare
- Ljussensor
- Läslampa
- Multifunktionsratt
- Plant lastutrymme
- Rails
- Rattvärme
- Regnsensor
- Servostyrning
- Sidoairbags
- Sidokrockgardiner
- Sminkspegel
- Start-/stoppfunktion
- Startspärr
- Stöldlarm
- Svensksåld
- Sätesvärme (fram)
- Touch-/Pekskärm
- Trötthetsvarnare
- USB-uttag
- Yttertemperaturmätare
Beskrivning och övrig information
Kia Ceed Sportswagon Plug-in Hybrid DCT Advance 2024 är en modern och mycket praktisk laddhybrid som kombinerar låg förbrukning, hög komfort och generösa utrymmen.
En perfekt familjekombi för både vardagspendling och längre resor.
Bilen är lackerad i svart metallic och står på tvåfärgade 16" fälgar. Tonade rutor ger ett stilrent intryck och extra komfort. Det stora och praktiska lastutrymmet är plant, vilket gör bilen mycket flexibel för last och packning.
Utrustad med keyless entry och start samt elektriskt infällbara sidospeglar för smidig och bekväm användning. För kalla dagar finns rattvärme som höjer komforten ytterligare.
Vid parkering underlättas körningen av backkamera samt parkeringssensorer bak. Navigation ger trygg vägledning på både korta och långa resor. Bilen stödjer både Apple CarPlay och Android Auto för enkel uppkoppling av mobiltelefon och appar.
En välutrustad och effektiv laddhybrid som erbjuder både körglädje och låga driftskostnader.
--
Vi erbjuder smidig och förmånlig finansiering via Santander, DNB m.m. Kontakta oss för mer information och hur ett upplägg anpassat för dig kan se ut. Du kan även köpa bilen online på vår hemsida där du får svar på kreditansökan med mobilt Bank-ID!
Vi kan erbjuda köp av garanti i upp till 24 månader. I samband med leverans av bilen ingår 2 veckors försäkring. Vi tar emot betalning i form av swish/banköverföring. Vi köper / tar gärna din nuvarande bil i inbyte!
Bilens ecall- och appfunktioner kan påverkas av nedstängningen av 2G- och 3G-näten, vilket för 2G-nätet sker i december 2025 och fram till och med 2027, och stängning av 3G-nätet har påbörjats och stängs successivt. Prata med din säljare för ytterligare frågor.
Varmt välkomna till oss på Kareby Bil!
Kontakta oss idag på 0303-222001 eller info@karebybil.se
för ditt nästa bilköp!
https://www.karebybil.se
Öppet vardagar: 10.00 – 18.00
Lördagar: 11.00 – 15.00 (Stängt lördagar vecka 24–32)
Sön- och helgdagar: stängt
-
MärkeKIAFordonsår2023I trafik2023-09-05MiljöklassHYBRIDUtsläppsklassLADDHYBRIDFärgSvartMotorstorlek1 580 cc
-
Topphastighet171 km/hImportfordonSvensksåldAntal säten5Totalvikt2 030 kgLängd4,61 mBredd1,8 mHöjd1,46 m
-
Drivmedel 1BensinMotoreffekt77 kW/105 hk
-
Drivmedel 2ElRäckvidd (WLTP)50 km