KTM SX-E 5
62 900 kr
Utrustning
Ingen utrustning har angivits av handlaren
Beskrivning och övrig information
CEC MOTORCYCLES med butiker/verkstäder i TIBRO GÖTEBORG samt FALKENBERG.
KTM SX-E 5 2027
Detta fordonet är en beställningsvara.
Den spännande SX-E 5, som redan är en populär och mångsidig modell tack vare sina sex körlägen och justerbara sitshöjd, är nu vattenkyld för att förlänga dess körtid med 30 % och bibehålla en jämn kraftleverans. SX-E 5 är monterad med en omfattande lista av premiumkomponenter och vackert utformad enligt högsta standard, och är en fullfjädrad motocrossmaskin.
Det skapar 907 Wh lagrad energi för upp till två timmars vanlig körning, eller 30 minuter i högt tempo när det högsta körläget är aktiverat. Det integrerade batterihanteringssystemet (BMS) säkerställer säkerhet och lång livslängd för batteripaketet.
En extern, global laddare som levererar upp till 900 W kan anslutas till valfritt 110- eller 230-voltsuttag för snabb laddning. Genom att ansluta laddaren direkt till batteriet tar en 80-procentig laddning bara 45 minuter medan en full laddning tar 70 minuter.
Dessutom säkerställer sex körlägen att barn på alla nivåer, från nybörjare till seriösa racerförare, kan få den mest lämpliga inställningen aktiverad med knappen längst ner på displayen. För extra säkerhet kan en dongel under sadeln användas för att “låsa” ett körläge för att förhindra att unga förare aktiverar ett kraftfullare alternativ.
Standardsitthöjden är 626 mm och kan ökas till 674 mm med två enkla justeringar - genom att montera WP-dämparen i det alternativa läget och sänka WP-gaffeln med hjälp av trippelklämmorna.
Bra finansieringslösning med räntefri avbetalning 38 månader och noll kronor i kontantinsats. Ring eller maila för mer info!
Besök https://www.cec.se/sv/butik-tibro för att se våra öppettider.
OBS! För att säkerställa att fordonet på bilden ej är såld i detta nu, ber vi dig kontakta oss innan du tar dig till butiken i Tibro.
Kontakta försäljare
Johan Törnqvist
Kontor: 050412012
jto@cec.se