Lynk & Co 01 //360-kamera//Panoramaglastak//
259 900 kr
207 920 kr ex.moms
- Märke
- Lynk & Co
- Modell
- 01
- Årsmodell
- 2022
- Miltal
- 3 420 mil
- Regnr
- ZRA180
- Karosseri
- SUV
- Drivmedel
- Hybrid el/bensin
- Växellåda
- Automatisk
- Drivhjul
- 2WD
- Färg
Utrustning
Beskrivning och övrig information
Lynk & Co 01 2022 – modern laddhybrid-SUV med premiumkänsla och smart teknik!
Här får du en stilren och välutrustad laddhybrid som kombinerar elektrifierad körning, hög komfort och innovativ teknik. Lynk & Co 01 är byggd på beprövad Volvo-teknik och erbjuder en perfekt balans mellan prestanda, säkerhet och låga driftkostnader.
- Effektiv laddhybrid för lägre driftkostnader
Kör många av vardagens resor på el och dra nytta av bensinmotorns flexibilitet när du ska köra längre sträckor.
- Generöst utrustad från start
Lynk & Co 01 levereras med en hög standardutrustning där komfort, säkerhet och modern teknik ingår redan från början.
- Rymlig och bekväm SUV
Hög sittposition, gott om plats för både passagerare och bagage samt en komfortabel kupé gör bilen perfekt för både familjen och pendlingen.
- Avancerad säkerhet och uppkoppling
Med moderna förarassistanssystem, intuitivt infotainmentsystem och smarta uppkopplade funktioner får du en trygg och smidig körupplevelse.
En modern laddhybrid-SUV som kombinerar skandinavisk teknik, hög komfort och smart funktionalitet – ett utmärkt val för både vardag och äventyr!
-
MärkeLYNK&COFordonsår2022I trafik2023-03-10MiljöklassHYBRIDUtsläppsklassLADDHYBRIDFärgSvartMotorstorlek1 477 cc
-
Topphastighet220 km/hImportfordonSvensksåldAntal säten5Totalvikt2 350 kgLängd4,54 mBredd1,86 mHöjd1,69 m
-
Drivmedel 1BensinMotoreffekt132 kW/180 hkKoldioxidutsläpp (WLTP)163 g/km CO2Förbrukning7,2 l/100 km
-
Drivmedel 2ElRäckvidd (WLTP)75 km